סיפורו של ספר

כל מה שצריך לדעת על בוררות בעולם העיסקי

ספרו של עו"ד גדעון פישר שנכתב במיוחד עבור המגזר העסקי בישראל ונועד להעניק, גם למי שאינו בעל הכשרה משפטית, את הכלים והמידע המעודכן והמדויק ביותר להבנת עולם הבוררות.

בישראל ספרות משפטית עניפה וספר משפטי כזה או אחר מושק כמעט מדי יום. אבל מרבית הספרים נכתבים ע"י עו"ד או משפטנים ונועדו ל … עו"ד ומשפטנים.

מעטים הם הספרים המשפטיים אשר נכתבים למען מי שאינו עו"ד במטרה להבהיר, לפשט ולהנגיש את הדברים גם למי שמשפטים אינה עיסוקו ביומיום.

לפנינו ספר אשר לוקח את אחד מהנושאים שחשוב שכל בעל עסק יכיר ויבין, על אחת כמה וכמה אם הוא עומד בפני הליך בוררות.

הספר

הספר נכתב במיוחד עבור המגזר העסקי בישראל ונועד להעניק, גם למי שאינו בעל הכשרה משפטית, את הכלים והמידע המעודכן והמדויק ביותר להבנת עולם הבוררות, מתוך תפישה והבנה שהבוררות בישראל, כמו גם בעולם, הינה מגמה ההולכת וצוברת תאוצה רבה.

להבדיל מספרות אחרת בנושא, מתמקד הספר "בוררות בעולם העסקי" לא רק בתהליך הבוררות ובשלביו הזהים בכל מקום, אלא גם בסקירה מעשית של הליכי הבוררות בישראל ושל הליכי הבוררות הבינלאומית, ומעשיר את הקורא בתכנים חיוניים לנסיבות של העדר הסכמות בעולם העסקים.

הספר מנחה את הנקלע להליך הבוררות באפשרויות העומדות לפניו, כגון:

  • מהם ההבדלים בין בוררות לבין הליכים בבית משפט?
  • איך לבחור בורר מהו המועד הנכון לפנות לבורר?
  • מהם הליכי הבוררות וכיצד ניתן לנצל אותם לטובתך?
  • מה תהיה עלות הבוררות?
  • מיהו בורר חירום?
  • כל מה שצריך לדעת על בוררויות בינלאומית.

עולם המשפט הינו דינמי ושומה עלינו לבחון התפתחויות מעבר לים, שעשויות להיות רלבנטיות בייעול ההתנהגויות עבור הצדדים לבוררות.

המחבר

עו"ד גדעון פישר הינו מוסמך למשפטים בהצטיינות מאוניברסיטת קיימברידג', עוסק רבות בליטיגציה מסחרית מורכבת ובייצוג וניהול בוררויות בינלאומיות, הן בין גופים עסקיים והן בינם לבין ישויות מדינתיות.

עו"ד פישר כיהן כחבר ושופט מטעם ישראל בהנהלת בית הדין לבוררות בינ"ל של לשכת המסחר הבינלאומית בפריז (ICC), כיו"ר וועדת הבוררות הבינלאומית, ICC ישראל, וכיו"ר הפורום ליחסים בינ"ל של לשכת עורכי הדין בישראל, ונשיא אגודת בוגרי קיימברידג' בישראל.

 

מערכת TheBiz